Firma LTD w Anglii a Brexit. Czy Brexit wpłynie na ich funkcjonowanie?
Biznes

Firma LTD w Anglii a Brexit. Czy Brexit wpłynie na ich funkcjonowanie?

Wielka Brytania to jeden z najkorzystniejszych krajów pod względem zakładania firmy. Wysokie sumy wolne od podatku, atrakcyjne składki czy prosta forma prowadzenia firmy skusiła wiele osób, które prowadzą firmę właśnie w Anglii. Nieco niepokojący może być Brexit, który niesie ze sobą pewną nutę wątpliwości i obaw. Czy zatem Brexit wpłynie na sytuację polskich właścicieli spółek LTD w Wielkiej Brytanii? Szczegóły prezentujemy poniżej.

Firma LTD w Anglii a Brexit. Czy Brexit wpłynie na ich funkcjonowanie?

 

Czy Brexit coś zmieni w prowadzeniu spółek Limited?

Zdecydowanie najważniejszym pytaniem, które nurtuje osoby mające firmy w UK lub chcące je tam założyć, jest to czy, czy Brexit zmienić coś w tej kwestii. Odpowiedź jest negatywna. Nawet pomimo wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej sama płaszczyzna prowadzenia firm w UK pozostanie niezmieniona. Dzieje się tak dlatego, że przepisy regulujące zakładanie firm w UK przez obcokrajowców są odrębne od tych związanych z Unią Europejską. W dalszym ciągu prawo będzie funkcjonowało w obecnym kształcie, jeśli Wielka Brytania opuści Unię Europejską. Prawo to daje możliwość zakładania firm osobom nie rezydentom nawet spoza Europy i prowadzenia w UK firmy. Sytuacja po ew. Brexicie będzie taka sama jak obecnie. Sam rząd Brytyjski również oddzielnie od Brexitu nie ma planów zmiany obecnej formy zakładania i prowadzenia firm, gdyż proces ten funkcjonuje prawidłowo. Dzięki temu dyrektorzy spółek LTD mogą “spać spokojnie”.

Perspektywy

Niezależnie od sytuacji w danej chwili, która jest pozytywna, wiele osób może mieć pewne obawy o przyszłość sytuacji i perspektywy prowadzenia firmy w Wielkiej Brytanii. Są one jednak też pozytywne. Brytyjska gospodarka czerpie wiele korzyści z “imigrantów zarobkowych” oraz prawników z innych państw, oraz osób prowadzących firmy w tym kraju. Nigdy nie było i z dużą dozą pewności nigdy nie będzie planów, aby tworzyć negatywne dla tych osób przepisy. Również w stosunku do Polski nie ma przesłanek o jakichkolwiek ograniczeniach co do zakładania czy prowadzenia firm w Wielkiej Brytanii. Polacy są też jedną z największych grup obcokrajowców na Wyspach i mają duży wpływ na ekonomię gospodarczą. Dzięki temu możemy czuć się bezpieczni, a jedyne zmiany, jakie mogą nastąpić to zmiany na płaszczyźnie pobierania wsparcia socjalnego.

 

Zobacz więcej podobnych postów