Sposoby na dofinansowanie firmy.
Biznes

Sposoby na dofinansowanie firmy.

Wiele firm, aby móc się płynnie rozwijać i realizować swoje cele musi (zwłaszcza w początkowej fazie swojego rozwoju) poszukać skutecznych źródeł dofinansowania. Z jakich dofinansowań może, zatem skorzystać przedsiębiorca? Oto kilka propozycji, które warto znać.

Dotacje z Unii Europejskiej

Warto zaznaczyć, że największą grupę beneficjentów Funduszy Europejskich obok samorządów stanowią przedsiębiorcy. Firmy mogą skorzystać z wielu interesujących Funduszy Europejskich. Należy przy tym dodać, że jednym z warunków pozyskania środków z Funduszy Europejskich jest zgodność danego projektu z obowiązującymi politykami horyzontalnymi wyznaczonymi przez UE.

Sposoby na dofinansowanie firmy.

Dofinansowanie z Urzędu Pracy

Takie dofinansowanie możemy otrzymać na rozpoczęcie działalności gospodarczej, jeżeli jesteśmy osobami bezrobotnymi zarejestrowanymi w PUP i spełniamy wymagane warunki np. w okresie 12 miesięcy przed rejestracja w PUP nie prowadziliśmy działalności gospodarczej i nie posiadamy nieregularnie płaconych długów w bankach i innych instytucjach finansowych. Aby ubiegać się o takie dofinansowanie należy złożyć kompletny i poprawnie sporządzony wniosek o przyznanie dotacji na otwarcie firmy.

Pożyczki, kredyty, lokalne fundusze pożyczkowe

Nowo otwierające się firmy mogą skorzystać z dwóch rodzajów pożyczek: kredytów niezabezpieczonych i kredytów zabezpieczonych hipoteką. Ciekawą opcją jest także lokalny fundusz pożyczkowy, z którego mogą skorzystać przedsiębiorcy zarejestrowane na terenie gminy, która uczestniczy w projekcie o nazwie „Samorządowa Polska”.

Inne sposoby dofinansowania

Dofinansowanie dla firmy możemy uzyskać także z funduszy venture capital i private equity, z instytucji o nazwie Inkubator Przedsiębiorczości czy też od inwestorów nazwanych „Aniołami Biznesu”, czyli zamożnych osób, które są gotowe przeznaczyć własny kapitał na finansowanie firm we wczesnych fazach rozwoju. Należy również dodać, że duże przedsiębiorstwa, które posiadają dobrą kondycję finansowa i uzyskują stabilne przychody mogą pomyśleć także o emisji obligacji, które zapewnią stabilne pieniądze dla firmy.

Zobacz więcej podobnych postów