Dlaczego do swojego domu warto wybrać podłogi żywiczne?
Budownictwo

Dlaczego do swojego domu warto wybrać podłogi żywiczne?

Podłogi żywiczne to bardzo popularne rozwiązanie, które szczególnie chętnie stosowane jest zwłaszcza w nowoczesnym budownictwie. W dzisiejszych czasach, bowiem ludzie przywiązują dużą wagę do tego, aby wybierać produkty wysokiej jakości. Pamiętajmy więc, że solidne i wytrzymałe podłogi żywiczne to bardzo dobra inwestycja. Tego typu posadzki będą nas cieszyć swoim pięknem przez naprawdę długi okres czasu. Jeżeli więc jesteśmy właśnie na etapie budowy domu lub remontu mieszkania, to z pewnością warto poświecić chwile i dowiedzieć się więcej na temat korzyści wynikających z zastosowania podłóg żywicznych.

Podłogi żywiczne – co warto o nich wiedzieć?

Posadzki żywiczne to rodzaj pokrycia, który doskonale sprawdzi się we wszystkich pomieszczeniach mieszkalnych i użytkowych. Wyróżniamy dwa podstawowe typy podłóg żywicznych, należą do nich podłogi poliuretanowe i epoksydowe. Czym się od siebie różnią? Podłogi epoksydowe stosuje się głównie w magazynach i fabrykach. W przestrzeniach domowych wykonywane są zwłaszcza w garażach, piwnicach, kotłowniach czy też pomieszczeniach gospodarczych. Można powiedzieć, że jest to wręcz idealne pokrycie podłogowe do tego typu pomieszczeń. Dlaczego? Posadzki żywiczne wykonane z żywicy epoksydowej charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością mechaniczną. Ponadto są odporne na substancje chemiczne, oleje czy też paliwa. I co bardzo ważne dla wielu osób decydując się na nie musimy inwestować dużych pieniędzy, są one bowiem dostępne w naprawdę atrakcyjnych cenach. Jeżeli jednak poszukujemy idealnej posadzki do reprezentacyjnych części naszego domu warto postawić na podłogi żywiczne poliuretanowe. Dekoracyjne posadzki wykonane z żywicy poliuretanowej są nie tylko wytrzymałe i odporne na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, ale także wyjątkowo atrakcyjne pod względem wizualnym. Dlatego też tak chętnie stosuje się je w: salonach, pokojach dziennych, kuchniach, łazienkach czy pokojach dziecięcych.

Dlaczego do swojego domu warto wybrać podłogi żywiczne?

Główne zalety podłóg żywicznych.

Podłogi wykonane z żywicy są tak popularne, ponieważ mają naprawdę wiele zalet. Jedną z nich jest np. łatwość czyszczenia. Warto podkreślić, że jest to naprawdę bardzo higieniczne rozwiązania. Podłogi żywiczne dzięki temu, iż pozbawione są spoin prezentują się niezwykle stylowo i pasują do wnętrz urządzonych w nowoczesnym stylu. Ponadto posadzi z żywicy poliuretanowej są odporne na promieniowanie UV, a także posiadają właściwości prozdrowotne. Są one, bowiem wyjątkowo elastyczne i sprężyste, dlatego też zapewniają swoim użytkownikom niezwykły komfort chodzenia, a przy tym nie obciążają ich stawów. Należy również dodać, że takie posadzki posiadają właściwości antystatyczne. Jeżeli zdecydujemy się na zakup podłóg żywicznych to naprawdę warto poszukać solidnej i sprawdzonej firmy, która zajmuje się ich wykonaniem, a taką z całą pewnością jest przedsiębiorstwo J.A.K Chemia S.C. Firma ta, bowiem jest w stanie zapewnić nam produkty najwyższej jakości, które jak najlepiej będą w stanie spełnić nasze oczekiwania.

Zobacz więcej podobnych postów