Dlaczego ocieplenie fundamentów domu jest tak ważne?
Budownictwo

Dlaczego ocieplenie fundamentów domu jest tak ważne?

Każdy fundament musi być właściwie ocieplony, tylko dzięki temu będzie wytrzymały na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych. By było to możliwe niezbędne jest zaopatrzenie się w materiały termoizolacyjne najwyższej jakości, tylko wówczas można być spokojnym o stan budynku.

Czym ocieplać fundamenty?

Ocieplenie fundamentów ma znaczenie o każdej porze roku, zimą zmniejsza koszty ogrzewania budynku, a latem chroni przed nadmiernym nagrzewaniem. Chcąc odpowiednio zabezpieczyć swój dom, warto postawić na profesjonalne doradztwo i ofertę firmy Suez. Pominięcie termoizolacji fundamentów wiąże się z wieloma utrudnieniami, między innymi takim, że całe ciepło przedostaje się bezpośrednio do gruntu. Ważne jest, by w sposób ciągły zapewnić ocieplenie budynkowi, w żadnej warstwie izolacji nie powinien pojawiać się mostek cieplny. Najlepszym rozwiązaniem jest połączenie ocieplenia fundamentów i ścian, tylko wówczas ciepło zostanie zatrzymane wewnątrz budynku, nie będzie z niego uciekało. Prawidłowo wykonana izolacja powinna mieć współczynnik przenikania ciepła o maksymalnej wartości 0,25 W/m2K. Ze względu na łączenie się ocieplenia z powierzchnią ziemi, będzie ono ciągle narażane na duże ilości wilgoci oraz napór gruntu. Dlatego najważniejszą rolę odgrywają materiały, które będą wykorzystane do termoizolacji, muszą być bardzo wytrzymałe. Przykładem jest specjalnie przystosowany styropian, ten profesjonalny charakteryzuje się wysokim poziomem wytrzymałości na napory gruntu oraz ograniczonym ryzyku nasiąkania. Dlatego z pewnością sprawdzi się jako ocieplenie w przypadku domów jednorodzinnych. Drugim materiałem, który jest dedykowany dla ocieplenia fundamentów jest płyta styropianowa, którą montuje się do ściany uprzednio pokrytej warstwą masy bitumicznej, przy zastosowaniu kleju poliuretanowego. Oczywiście w kwestii wyboru wszystkich powyższych elementów wskazane jest zasięgnięcie opinii doświadczonych fachowców.

Dlaczego ocieplenie fundamentów domu jest tak ważne?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze firm oferujących materiały do ociepleń fundamentów?

Nie ulega wątpliwościom, że ocieplenie fundamentów ma szczególne znaczenie w odczuwaniu komfortu wszystkich domowników. Zabezpiecza się tym samym budynek przed gromadzeniem wilgoci oraz nadmiernym nagrzewaniem w ciepłych porach roku. Niezbędny jest wybór właściwej firmy, ponieważ od tego zależy pewność solidności wykonania całej usługi ocieplania fundamentów. Warto wybrać wykonawcę i dostawcę materiałów o ugruntowanej pozycji na rynku i obdarzonej zaufaniem dotychczasowych klientów. Na uwagę zasługują z pewnością te, które mają w asortymencie produkty znanych marek, jest to jeden z  wyznaczników renomy. Można to poznać także po jakości obsługi klienta, czy pracownicy mają wystarczającą wiedzę w branży, w której pracują. Wiele osób zdaje się na doświadczenie i opinie profesjonalnych firm, gdyż same nie czują się na siłach, by zorganizować cały proces ocieplania fundamentów samodzielnie. Priorytetem profesjonalistów powinno być więc odpowiednie podejście do klientów i utrzymywanie stałej współpracy z najlepszymi dostawcami poszczególnych materiałów.

Zobacz więcej podobnych postów