Cechy telefonu przedsiębiorcy
Biznes

Cechy telefonu przedsiębiorcy

Tak naprawdę nie ma w nomenklaturze telefonicznej klasyfikacji na telefony dla przedsiębiorców i innych pozostałych osób. Współczesne telefony posiadają tyle funkcji i rozwiązań, dzięki którym każdy znajdzie coś dla siebie

Podstawowe cechy telefonu biznesowego

Ważne by był to smartfon, który wyposażony jest w system operacyjny, który umożliwi instalację aplikacji niezbędnych dla przedsiębiorców. Istotne jest by telefon posiadał błyskawiczny dostęp do Internetu, z modułem 3G, WiFi oraz router WiFi, który okaże się niezastąpiony w kryzysowych sytuacjach, gdy chcemy skorzystać z innego urządzenia. Ponadto, potrzebna jest rozbudowana skrzynka mailowa. Pomocne jest gdy telefon ma sposobność synchronizacji z pocztami mailowymi oraz firmowymi serwerami. Przydatną funkcją jest Microsoft Exchange ActiveSync, odpowiada ona za dostosowanie skrzynki telefonicznej z pocztą, kontaktami, kalendarzem i wymaganiami, mieszczącymi się na serwerze firmy. Wystarczy tylko podać login, hasło i IP serwera. Inaczej jest w przypadku telefonów BlackBerry, tam synchronizacja wykonywana jest za pomocą BIS i BES. Telefony firmowe zwykle posiadają wiele aplikacji, które są bardzo energochłonne, przy wyborze telefonu dla firmy, warto kierować się tym, by jego żywotność wynosiła chociaż 1,5 dnia bez podłączenia do prądu. Wyposażenie telefonu biznesowego powinno posiadać aplikacje, które obsługują pakiety biurowe takie jak Office czy PDF. Wygląd telefonu dla przedsiębiorcy wydaje się być nieważny, nic bardziej mylnego, musi mieć odpowiedni design i być wykonany z rzetelnych materiałów.

Cechy telefonu przedsiębiorcy

Modele dopasowane do potrzeb firmowych

Jednym z propozycji jest HTC Desire Z, wyposażony w klawiaturę QWERTY, działa w oparciu o system Android 2.2. Posiada wygodną aplikację do użytkowania poczty mailowej oraz Microsoft Exchange ActiveSync, świetnie radzi sobie z obsługą plików pakietów biurowych. Bateria wytrzymuje 1,5 dnia. Kolejny telefon to Nokia N8, z doskonale działającą klawiaturą ekranową, Microsoftem Exchange ActiveSync oraz pakietem biurowym i baterię działającą 2 dni bez ładowania. Od tego producenta polecane są również Nokia E72 i E75. Renomowanym telefonem dla firm jest iPhone 4, ze względu na przyjemną i łatwą obsługę. Z branżą firmową kojarzy się telefon BlackBerry Bold 9700 oraz Torch 9800.

Zobacz więcej podobnych postów