Metalweld – materiały spawalnicze światowej jakości made in Poland
Przemysł

Metalweld – materiały spawalnicze światowej jakości made in Poland

Wiele osób sądzi, że w Polsce próżno szukać wyspecjalizowanych firm produkujących świetnej jakości materiały spawalnicze. Nic bardziej mylnego – jedną z nich jest bowiem Metalweld, nasza rodzima marka, która od lat dostarcza klientom produktów i rozwiązań niczym nieodbiegających od światowych standardów. Jej specjalnością są wysokiej jakości materiały spawalnicze, przeznaczone do spawania różnymi metodami. Sprawdźmy, dlaczego w tym konkretnym przypadku zdecydowanie opłaca się inwestować w rozwiązania stworzone nad Wisłą.

Jak powstała marka Metalweld?

Metalweld to polskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji wysokiej jakości materiałów spawalniczych. Jej oferta jest szeroka i zróżnicowana oraz obejmuje takie produkty, jak m. in. elektrody MMA, pręty TIG oraz druty spawalnicze różnego rodzaju. Wszystkie produkty marki charakteryzują się wysoką jakością, która w niczym nie ustępuje rozwiązaniom oferowanym przez bardziej znane, zagraniczne przedsiębiorstwa. Ale jak to się właściwie stało, że polska firma osiągnęła taki sukces i wybiła się w tej niezwykle konkurencyjnej branży?

Początki istnienia Metalweld sięgają początków lat 90-tych XX w. To właśnie w roku 1993 powstała firma, której cześć udziałów należało jednak do Holdingu Hut Słoweńskich FIPROM. W pierwszych latach funkcjonowania na rynku marka nie była więc w 100% polska, taka jednak stała się w 2006 r., kiedy to polscy udziałowcy zdecydowali się na wykupienie wszystkich udziałów należących do podmiotów zza granicy. W ten sposób Metalweld stało się całkowicie polskim przedsiębiorstwem. Od tego czasu firma prężnie się rozwijała się oraz stale powiększała swoją ofertę. Zwieńczeniem tego procesu było odświeżenie jej wizerunku, które nastąpiło w roku 2010 – firma zyskała nowe logo, system identyfikacji wizualnej oraz stała się jeszcze bardziej atrakcyjna dla klientów.

Metalweld – materiały spawalnicze światowej jakości made in Poland

Metalweld i jej oferta dla branży spawalniczej

Metalweld od wielu lat jest członkiem Polskiej Izby Konstrukcji Stalowych. Jest to o tyle istotne, że dzięki takim powiązaniom marka posiada stały dostęp do najnowszych trendów technologicznych oraz może wykorzystywać je do tworzenia oraz rozbudowywania swojej oferty, zdecydowanie lepiej dostosowując ją do bieżących potrzeb klientów. Obecnie Metalweld oferuje nowoczesne, wysokiej jakości produkty i rozwiązania, po które sięgają nie tylko klienci z Polski, ale także odbiorcy z całego świata. Wszystkie produkty sygnowane logiem Metalweld spełniają rygorystyczne normy jakości i bezpieczeństwa stosowania. Posiadają przy tym świetne parametry spawalnicze, co w połączeniu z atrakcyjną ceną, czyni z nich świetną alternatywę dla produktów zagranicznych.

Marka metalweld oferuje szeroki wybór materiałów spawalniczych. Jej oferta obejmuje m. in. elektrody MMA i pręty TIG, znaleźć w niej można także druty spawalnicze MIG/MAG, proszkowe, druty do łuku krytego SAW z topikami oraz druty i pręty przeznaczone do spawania gazowego. Od 2017 r. w jej ofercie dostępne są także druty proszkowe COREFIL przeznaczone do stali konstrukcyjnych i nierdzewnych. Z kompletną ofertą tej polskiej marki można zapoznać się za pośrednictwem Południowej Grupy Handlowej, która jest oficjalnym dystrybutorem produktów Metalweld.

Zobacz więcej podobnych postów