Inwestycja w apartamenty górskie - 5 powodów, dla których warto
Budownictwo

Inwestycja w apartamenty górskie - 5 powodów, dla których warto

Apartament w górach może być niezwykle lukratywną inwestycją. Oczywiście kwestia zarabiania na nim jest niezwykle ważna i możliwości w tym zakresie są naprawdę olbrzymie, jednak na tym nie kończą się jego zalety. Dlaczego warto postawić na nieruchomość w takiej lokalizacji? Jakie korzyści mają apartamenty w górach? Poznaj 5 powodów, które przemawiają za takim interesem!

Inwestycja w apartamenty górskie - 5 powodów, dla których warto

1. Zarabianie na wynajmie turystycznym

Inwestycja w apartamenty górskie ma z reguły na celu zarabianie na takiej nieruchomości poprzez jej wynajem krótkoterminowy. Dobra lokalizacja takiego apartamentu, jak ma to miejsce w przypadku Izera Parkkompleksu apartamentowców w Świeradowie Zdroju w Górach Izerskich – czyni je bardzo atrakcyjnymi dla turystów. W przypadku wspomnianej inwestycji dodatkowym atutem jest to, że Świeradów Zdrój to miejscowość, która jest również uzdrowiskiem, co naturalnie zwiększa pulę potencjalnych klientów.

Inwestycja w apartamenty górskie - 5 powodów, dla których warto

2. Wysoka stopa zwrotu inwestycji w nieruchomości w górach

Ogólnie inwestycje w nieruchomości mają dość dużą stopę zwrotu, a w ostatnich czasach, kiedy do czynienia mamy z rosnącą inflacją, okazuje się, że jest to tak naprawdę jedyna opcja, która faktycznie przynosi realny zwrot. Przykładowo inwestycje deweloperskie mogą przynieść zwrot w wysokości 8-12 procent rocznie.

3. Turystyka górska – całoroczny sezon

Jedną z największych zalet inwestycji w apartamenty w górach z myślą o wynajmie krótkoterminowym, jest możliwość zarabiania praktycznie przez cały rok. Wynika to z tego, że góry cieszą się popularnością wśród turystów zarówno w sezonie zimowym, jak i letnim. W tym pierwszym jest to mekka narciarzy i fanów sportów zimowych. Natomiast latem przyciągają miłośników pieszych i rowerowych wycieczek.

W pozostałe miesiące turystów jest może mniej, jednak zawsze znajdą się jacyś amatorzy wiosennych lub jesiennych górskich wojaży czy też osoby, które po prostu szukają wytchnienia w pięknym górskim otoczeniu w okresie, kiedy jest w nim mniejszy ruch turystyczny. Szanse na wynajem apartamentu w górach są zatem przez cały rok!

Inwestycja w apartamenty górskie - 5 powodów, dla których warto

4. Bezpieczeństwo inwestycji w apartamenty górskie

Nieruchomości od zawsze były dobrym interesem, ponieważ zaliczają się do inwestycji, których wartość z reguły nie podlega zbytnim wahaniom rynkowym. Co ważne, bardzo często w przypadku inwestycji w lokale mieszczące się w atrakcyjnych turystycznie miejscach, ich wartość w dłuższej perspektywie czasu zazwyczaj rośnie. W przypadku apartamentów w górach dochodzi do tego specyfika regionu oraz fakt, że nowe inwestycje deweloperskie nie są tam realizowane zbyt często, ponieważ wybudowanie nowej nieruchomości wiąże się zazwyczaj z wieloma utrudnieniami. Dlatego obiekt, który już stoi jest atrakcyjną nieruchomością zarówno w kwestii jej wynajmu, jak i sprzedaży.

5. Twój drugi dom w górach

Koncepcja second home, czyli drugiego domu, traktowanego jako typowo wakacyjny, nie jest niczym nowym. Co prawda mówi się, że moda ta przyszła do nas z zachodu, jednak w Polsce również istnieje długa tradycja domków letniskowych. Taki apartament w górach jako drugie mieszkanie to świetny pomysł na atrakcyjną nieruchomość, mogącą pełnić rolę naszego wakacyjnego domu. Co ważne, w czasie kiedy w nim nie przebywamy, z powodzeniem możemy zarabiać na nim poprzez wynajem krótkoterminowy.

Zobacz więcej podobnych postów