Schody drewniane – jakie są trendy na 2022 rok?
Budownictwo

Schody drewniane – jakie są trendy na 2022 rok?

Drewniane schody to prawdziwa ozdoba każdego domu. Wyróżniają się naturalnym urokiem, a wraz z upływem czasu nabierają szlachetnego wyglądu. Drewno jest ponadto bardzo uniwersalne, ponieważ można śmiało je łączyć z innymi materiałami. Jakie schody z drewna będą modne w 2022 r.?

Loftowy design dla miłośników minimalizmu

Loftowe aranżacje wnętrz nie wychodzą z mody już od wielu sezonów – odnosi się to również do wewnętrznych schodów. Drewniane chody w połączeniu z metalowymi konstrukcjami to idealne połączenie. Z jednej strony urzeka ono prostotą, a z drugiej wprowadza do pomieszczeń przytulną atmosferę – oczywiście jest to zasługą drewna i jego właściwości. Świetnie będą prezentować się zwłaszcza poręcze wykończone detalami wykonanymi ze szkła.

Drewno i szkło – duet idealny

Zwolennicy minimalizmu będą mieć w 2022 r. sporo powodów do zadowolenia, ponieważ samonośne schody z drewna o ukrytej konstrukcji wciąż będą królować w polskich domach – w szczególności w duecie ze szklaną balustradą. Całość prezentuje się naprawdę wyjątkowo efektownie i z pewnością znajdzie się sporo osób, które we 2022 r. zdecydują się na takie rozwiązanie.

Schody z drewna w stylu skandynawskim

Styl skandynawski niezmiennie od lat cieszy się wielką popularnością – w pełni zasłużoną, gdyż charakteryzuje się wysoką estetyką oraz funkcjonalnością. Pozwala wykreować we wnętrzach niepowtarzalną atmosferę, m.in. dzięki neutralnej kolorystyce i naturalnym materiałom. Nie sposób go sobie wyobrazić bez drewna. Drewniane schody utrzymane w kolorystyce kojarzącej się z naturą to strzał w dziesiątkę dla wszystkich osób, które nie przepadają za krzykliwymi i zbytnio rzucającymi się w oczy elementami wystroju.

Drewniane schody dla fanów stylu glamour

Styl glamour wciąż jest trendy – rok 2022 nie przyniesie tu żadnych zmian. Czy schody drewna wpisują się w takie aranżacje? Jak pokazuje praktyka, jak najbardziej tak. Wystarczy tylko zaprojektować je we właściwy sposób. W celu osiągnięcia pożądanego efektu należy zdecydować się na schody kręcone – forma wstęgi perfekcyjnie współgra ze stylem glamour. Stopnie schodów nie powinny być zbyt szerokie, aby nie zatracić biżuteryjnego rezultatu. Warto je połączyć z elementami metalowymi lub szklanymi. 

Schody drewniane – jakie są trendy na 2022 rok?

Klasyka zawsze na topie

Wybór wewnętrznych schodów drewnianych nie jest prostą sprawą. W razie wątpliwości najlepiej postawić na klasyczne rozwiązania, które doskonale sprawdzają się bez względu na aranżację. Można je wzbogacić balustradą z kwiatowymi ornamentami, które w 2022 r. znowu powracają do łask.

Planując budowę drewnianych schodów w domu, należy uwzględnić kilka istotnych przesłanek. Przede wszystkim muszą pasować do konkretnego wnętrza zarówno pod względem rozmiarów, jak i stylistyki. Schody wewnętrzne muszą być wykonane z trwałych i odpornych na ścieranie gatunków drewna. Polecane jest w szczególności drewno dębowe, bukowe oraz z egzotycznych gatunków takich jak np. massaranduba, teak, iroko czy merbau. Trzeba pamiętać o tym, że bez względu na rodzaj każde drewno wymaga systematycznej konserwacji.

Zobacz więcej podobnych postów