Izolację termiczną ścian można wykonać na kilka różnych sposobów. Dostępne na rynku rozwiązania różnią się nie tylko technologią, ale również skutecznością i ostatecznym kosztem realizacji. W tym artykule porównujemy najpopularniejsze z nich.
Wdmuchiwanie wełny skalnej
Wełna skalna, znana również jako wełna mineralna, jest wykonana z materiału nieorganicznego, który został przetworzony na włókno. Materiał ten ma niezwykłe właściwości termiczne oraz dźwiękoszczelne, przez co jest powszechnie stosowany w różnego rodzaju budynkach.
Izolacja z wełny skalnej ma trzy główne zalety: jest niedroga, łatwa w montażu i skuteczna w powstrzymywaniu zimnego powietrza w zimie i gorącego powietrza w lecie.
Wdmuchiwanie wełny skalnej to proces, który może być stosowany do tworzenia izolacji. Polega on na tym, że materiał wdmuchiwany jest przez otwór w ścianie budynku. Metoda ta jest powszechnie wykorzystywana do tworzenia izolacji w starszych budynkach lub do wypełnienia miejsc, w których usunięto ściany lub dokonano innych znaczących modyfikacji.
Pianka natryskowa
Pianka natryskowa to świetny sposób na uszczelnienie ścian wewnętrznych oraz sufitów. Nakłada się ją bezpośrednio na powierzchnię, tak jak farbę:. Ze względu na swoje właściwości, pianka szybko przywiera do niemal wszystkiego, schnie i wypełnia wszelkie otwory oraz szczeliny.
Piankę natryskową można kupić w kilku różnych formach. W małych puszkach, w zestawach z pianką natryskową oraz w większych puszkach z pianką, które można pompować ręcznie. Taki zestaw z powodzeniem może używać jedna osoba.
Płyty piankowe
Płyty piankowe to wygodny i ekonomiczny sposób izolacji ścian. Są one tańsze niż płyty z włókna szklanego i można je przycinać w celu dopasowania do niemal każdej przestrzeni. Dodatkowo są również ognioodporne, dzięki czemu idealnie nadają się do miejsc, w których istnieje duże ryzyko pożaru, a także bardzo skutecznie zmniejszają ilość hałasu przenoszonego z jednego pomieszczenia do drugiego.
Montaż płyty piankowej to idealna opcja dla wszystkich, którzy szukają prostego rozwiązania. Ich montaż nie jest trudny, dzięki czemu można wykonać go samodzielnie przy pomocy prostych narzędzi do cięcia płyt.
Zobacz również: https://elewacyjni.pl/porady/izolacja-scian-od-zewnatrz-czy-od-wewnatrz-ktore-rozwiazanie-wybrac-dla-siebie.html