Gdzie odpocząć w Bieszczadach?
Biznes

Gdzie odpocząć w Bieszczadach?

Prowadzenie biznesu jest bardzo wykańczającym i stresującym przedsięwzięciem. Odpoczynek przy tak aktywnym trybie życia jest wskazany, a nawet konieczny. Bieszczady są idealnym miejscem, gdzie w pełni można się zrelaksować i naładować baterie przed kolejnymi wyzwaniami zawodowymi. Jakie atrakcje turystyczne w Bieszczadach są dedykowane biznesmanom? Gdzie najlepiej wybrać się na urlop? Bieszczady są pełne urokliwych miejsc, do takich z pewnością należy Zagórz, Wołosate, Korbania oraz wiele innych.

Atrakcje turystyczne w Bieszczadach – Zagórz

Zagórz to niewielkie miasto, znajdujące się u podnóża Bieszczad i należy do grupy atrakcje turystyczne w Bieszczadach. Klimat tej miejscowości nawiązuje do dawnej galicyjskiej prowincji, o czym świadczą wąskie uliczki, stare wille i charakterystyczne domy, budowane przez kolejarzy. Zagórz kryje w sobie piękne wzgórze Marymont, na którym znajdują się ruiny klasztoru Karmelitów Bosych.

Na przełomie ostatnich lat, Zagórz stał się istotnym ośrodkiem sportowym. Powstały tutaj trasy biegowe, hala sportowa, skocznia narciarska i niewielki wyciąg. Zimą, organizowanych jest mnóstwo imprez sportowych. Jedną z najbardziej znanych jest impreza Lotos CUP, której zadaniem jest wyłonienie młodych talentów w skokach narciarskich.

Gdzie odpocząć w Bieszczadach?

Turystyczna wioska – Wołosate

Wołosate to niewielka, nasiąknięta turystyką miejscowość, która leży u stóp Szerokiego Wierchu, Tarnicy oraz jest odseparowana przełęczą Beskid od państwa Ukraińskiego. W miejscowości znajduje się kilka punktów noclegowych, które są szczególnie oblegane latem ze względu na szlaki prowadzące na Halicz i Tarnicę. Szlak czerwony rozpoczęty w miejscowości prowadzi przez Przełęcz Bukowską, Rozsypaniec, Halicz, Przełęcz Goprowską, Siodło pod Tarnicą, Szeroki Wierch oraz Ustrzyki Górne. W przypadku szlaku niebieskiego trasa z Wołosatego prowadzi do Siodła pod Tarnicą, Przełęcz Goprowską, Bukowe Berdo oraz Widełki. Przejście na Tarnicę wymaga wejścia na szlak żółty z Siodła pod Tarnicą.

Szczyt w Bieszczadach Zachodnich – Korbania

Korbania to szczyt w Paśmie Łopiennika i Durnej. Znajduje się na wysokości 894 m n.p.m. Stanowi on kulminację grzbietu, który odbiega na północny wschód ze zwornika, który leży na południe od Durnej. Masyw ten najczęściej jest zalesiony. Wyjątek stanowi wierzchołek, który jest punktem widokowym południowo-zachodniego stoku. Mieści się tam starodawny betonowy trójnóg geodezyjny oraz drewniana wieża widokowa. Na szczyt prowadzą zielone szlaki turystyczne i spacerowe. Zielona ścieżka spacerowa Bukowiec – Korbania oraz Cerkiew w Łopience-Przełęcz Hyrcza-Korbania. Szlakiem zielonym można udać się przez Terka-Wołkowyja, trawersując północną część masywu.

Urlop w Bieszczadach jest źródłem wielu niezapomnianych przeżyć i zapierających dech widoków. Przed wyjazdem warto zaplanować sobie miejsca, w które chcielibyśmy zaglądnąć. Do miejsc turystycznych najlepiej dopasować także nocleg, by sprawnie i szybko dotrzeć do punktów, które zostały umieszczone w naszym planie.

 

 

Zobacz więcej podobnych postów