W jaki sposób sprawdzić lokalizację telefonu?
Info

W jaki sposób sprawdzić lokalizację telefonu?

Obecnie utrata komórki jest jednym z najbardziej przerażających doświadczeń dla wielu osób. Trzymasz w nich swoje dane kontaktowe, osobowe i finansowe oraz prywatne zdjęcia. To prawdziwy skarb dla złodziei i oszustów. Na szczęście istnieje kilka sposobów na odzyskanie telefonu. 

Lokalizator Rodziny - Life360

Robi dokładnie to, na co wskazuje nazwa aplikacji. Pozwala połączyć się z rodziną i przyjaciółmi, a następnie ich śledzić. Za pomocą smartfona możesz sprawdzić, gdzie są w danej chwili. Takie rozwiązanie jest przydatne, jeśli ktoś zgubi telefon. 

Niestety aplikacja jest lokalizatorem osób, a nie urządzenia. Dlatego nie ma popularnych funkcji wyszukiwania telefonów, takich jak blokowanie urządzenie lub czyszczenie poufnych danych. Jest to jednak dobra opcja, szczególnie dla rodziców. Co ważne, Life360 nie jest ukrytą aplikacją. Dlatego, jeśli śledzisz czyjąś lokalizację, ona się o tym dowie. Nie ma innego wyjścia.

W jaki sposób sprawdzić lokalizację telefonu?

Glympse

To minimalistyczna aplikacja, która ułatwia śledzenie lokalizacji rodziny i przyjaciół. Wysyła i odbiera lokalizację na żywo przez ograniczony czas. Może być regulowany przez użytkownika wysyłającego lokalizację. Oferuje również opcję zapytania o aktualne miejsce pobytu.

Może być używany między platformami. Nie jest wymagana rejestracja. Glympse umożliwia Ci i Twoim kontaktom udostępnianie informacji o lokalizacji za pomocą intuicyjnego interfejsu. 

Find My Device

To natywna aplikacja Google do wyszukiwania telefonu. Oferuje wszystkie podstawowe funkcje. Zastanawiasz się, jak sprawdzić lokalizację telefonu? Zainstaluj odpowiednią aplikację. Jedną z nich jest właśnie Find My Device.

Umożliwia zlokalizowanie telefonu w pewnej odległości. Pozwala zadzwonić i wysłać SMS-a na konkretny numer oraz czyszczenie komórki. Aplikacja ułatwia również lokalizację w takich miejscach, jak centra handlowe, stadiony i lotniska.

Find My Phone Whistle

Bardzo ważną zaletą aplikacji jest łatwość obsługi. Możesz wybrać dźwięk, który ma być generowany przez telefon podczas gwizdania. Pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Nie musisz już szukać urządzenia. Niestety trzeba też wspomnieć o pewnej wadzie takiego rozwiązania. Może nie działać tak dobrze, jeśli podczas gwizdania słychać też wiele innych dźwięków w tle.

Jeśli masz tendencję do gubienia telefonu, ta aplikacja jest zdecydowanie dla Ciebie! Skonfiguruj go tak, by podczas gwizdania wydawał głośny dźwięk, nawet gdy jest w trybie cichym. 

W jaki sposób sprawdzić lokalizację telefonu?

Aplikacja Trusted Contacts

Służy do śledzenia zgubionego telefonu. Można ją zintegrować z Google Maps. Oferuje możliwość zaplanowania alertu. Niestety powoduje duże zużycie baterii.

Za pomocą aplikacji możesz wyznaczyć osoby na liście kontaktów, którym ufasz. Dostaną informacje o Twojej lokalizacji, jeśli nie odpowiesz na ich prośby o aktualne miejsce pobytu. Gdy wyślą żądanie, możesz je zaakceptować lub odrzucić. Jeśli tego nie zrobisz, Twoja ostatnia aktualizacja zostanie automatycznie udostępniona w ustalonym przez Ciebie czasie. Możesz też użyć aplikacji, aby przekazać informację o swojej lokalizacji w nagłej sytuacji. Aplikacja jest bezpłatna.

Zobacz więcej podobnych postów