Wypożycz auto i wybierz się na weekend do Gdyni!
Info

Wypożycz auto i wybierz się na weekend do Gdyni!

Gdynia znajduje się nad Zatoką Gdańską. To przepiękne miasto portowe. Dzięki białym, piaszczystym plażom i nadmorskiemu lasowi szybko stał się popularnym kurortem wypoczynkowym. Odwiedzając to tętniące życiem miasto, trudno uwierzyć, że jakieś osiemdziesiąt lat temu była to mała wioska. Bez względu na to, czy chcesz się zrelaksować, iść do klubu, czy restauracji, na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Muzeum Emigracji

W okresie międzywojennym ten modernistyczny terminal morski był punktem wyjścia dla tysięcy Polaków na stałe opuszczających ojczyznę. W 2015 roku zostało otwarte eleganckie Muzeum Emigracji. Znajduje się w nim wiele materiałów archiwalnych i fotografii, nagrań dźwiękowych, dokumentów oraz przedmiotów osobistych. W ten sposób możesz zobaczyć, dlaczego i jak Polacy emigrowali do Brazylii, Australii i USA.

Wypożycz auto i wybierz się na weekend do Gdyni!

ORP Błyskawica

To najstarszy zachowany tego typu statek na świecie. Został oddany do użytku w listopadzie 1937 roku. ORP Błyskawica została zbudowana przez stocznię J. Samuela White’a na wyspie  Wight. Aby uchronić statek przed zniszczeniem, w przeddzień drugiej wojny światowej opuścił Bałtyk. 

Brał udział w ewakuacji spod Dunkierki w 1940 roku i różnych bitwach w Europie i na Północnym Atlantyku. ORP Błyskawica stała się okrętem muzealnym w latach 70 ubiegłego wieku. Możesz wejść na pokład i sprawdzić torpedę, działa przeciwlotnicze, ładunki głębinowe i miny morskie. Następnie możesz zejść na dół, do pokoju radiowego, maszynowni i kajuty oficerskiej.

Dar Pomorza

Ten w pełni uzbrojony żaglowiec, utrzymywany przez Narodowe Muzeum Morskie w Polsce, znajduje się na nabrzeżu obok ORP Błyskawica. W 1935 roku był pierwszym statkiem, który pływał po świecie w polskich barwach. W latach siedemdziesiątych uczestniczyła w wysokich statków. W 1983 roku przeszła na emeryturę jako statek muzealny. Możesz wejść na pokład.

Plac Kościuszki

Został nazwany na cześć polskiego bohatera narodowego Tadeusza Kościuszki. Główny plac Gdyni przypomina bardziej szeroką promenadę, prowadzącą na południowe molo. Roztacza się stąd widok na modernistyczne kamienice z lat 30 ubiegłego wieku, a także budynek dowodzenia Marynarki Wojennej, wycofany z użytku w 2014 roku. Na placu znajdują się kosmopolityczne restauracje.

Wypożycz auto i wybierz się na weekend do Gdyni!

Na co warto zwrócić uwagę podczas wynajmu auta?

Jeśli chcesz wynająć auto, skorzystaj z usług profesjonalnej firmy. W ten sposób zaoszczędzisz sobie sporo nerwów. Aby skorzystać z usług wypożyczalni, musisz:

  • mieć prawo jazdy i dowód osobisty lub paszport,
  • posiadać kartę debetową lub kredytową,
  • mieścić się w określonym limicie wiekowym.

Auto możesz zarezerwować online lub osobiście, w oddziale firmy. Formalności ograniczone są do niezbędnego minimum. Zanim podpiszesz umowę, dokładnie ją przeczytaj. Jeśli odbierasz auto osobiście, koniecznie zwróć uwagę na ilość paliwa, stan samochodu oraz datę i godzinę zwrotu. Niektóre wypożyczalnie, jeśli się spóźnisz, naliczają spore karne odsetki. Zanim zarezerwujesz auto, sprawdź limit kilometrów, dopuszczalny okres wynajmu i możliwość odstąpienia od umowy.

 Partnerem tekstu jest Express - Express.

Zobacz więcej podobnych postów