5 pomysłów na urozmaicenie wyjazdu integracyjnego
Marketing

5 pomysłów na urozmaicenie wyjazdu integracyjnego

Jeśli pracownicy dobrze ze sobą współpracują, są bardziej skuteczni, produktywni. Odnoszą też większe sukcesy zawodowe. Nie wspominając już o tym, że praca w takim zespole jest przyjemniejsza. Z drugiej jednak strony budowanie efektywnego zespołu stanowi nie lada wyzwanie, dlatego warto regularnie organizować wyjazdy integracyjne. Sprawdź kilka pomysłów!

Rozwiąż zagadkę

Możesz przygotować puzzle składające się z 1000-1500 elementów lub łamigłówkę słowną. W ten sposób zachęcisz pracowników do głośnego myślenia, zgłaszania pomysłów i burzy mózgów. Zachęcasz ich do kreatywnego myślenia. Możesz ich podzielić na grupy i wyznaczyć czas na wykonanie zadania. Pokaż, że każdy członek zespołu ważny i może przyczynić się do sukcesu drużyny. 

Po wykonaniu zadania poświęć chwilę czasu na przemyślenia. Zapytaj poszczególne zespoły, jaką strategię przyjęły, by rozwiązać problem. Sprawdź, w jaki sposób podzielono poszczególne zadania. W ten sposób możesz podkreślić, że każdy członek zespołu ma mocne strony. 

5 pomysłów na urozmaicenie wyjazdu integracyjnego 

Escape Room

Escape Room jest idealnym miejscem na gry/zajęcia integracyjne. Zapewnia wyjątkowe emocje i dobrą zabawę. Członkowie zespołu muszą ze sobą współpracować, by rozwiązać różne zagadki fizyczne i psychiczne w wyznaczonym czasie. Dość często muszą wyjść ze swojej strefy komfortu. Wyjście z Espace Roomu przynosi jednak wiele satysfakcji. Zachęca też do większego zaangażowania. Jeśli chcesz wprowadzić wyjątkową atmosferę w pracy i zbudować wyjątkowe więzi między współpracownikami, zwróć uwagę na tę opcję. 

5 pomysłów na urozmaicenie wyjazdu integracyjnego 

Wspólne lekcje gotowania

Zespół, który gotuje i je razem, lepiej ze sobą współpracuje. Warto więc pomyśleć o zorganizowaniu lekcji kulinarnych. Takie zajęcia zachęcają do interakcji w grupie, zgłaszania pomysłów i wspólnego rozwiązywania problemów. Wprowadzają też odpowiednią atmosferę  do omawiania rozwiązań, sukcesów i wyzwań. Budują też wspaniałe relacje w zespole. Zachęcają do rozmów na inne tematy niż praca, takie jak sport, rodzina, przyjaciele i hobby. Zajęcia kulinarne mogą również zwiększyć kreatywność.

Turniej gier planszowych

Zapytaj pracowników, czy lubią grać w planszówki, jeśli tak, warto zorganizować wyjątkowy turniej. Zamiast ograniczać zabawę do jednego wieczoru, zaoferuj całą gamę gier, w które zespół może grać podczas przerw. Każdy dział niech weźmie w tym udział, wtedy gracze mogą spotkać się z ludźmi, których normalnie nie widzieliby w ciągu dnia. Przygotuj zarówno gry klasyczne, jak i niezależne. Zwróć też uwagę na gry kooperacyjne, które zachęcają do współpracy.

 

Skoki spadochronowe

Nieustraszonym pracownikom warto zaproponować skok spadochronowy w Tandemy Kraków. W ten sposób mogą opracować odpowiednią strategię radzenia sobie ze stresem.

 To również świetny sposób na odreagowanie trudnych emocji i odstresowanie. Osoby, które odważyły się skoczyć ze spadochronem, chętniej podchodzą do nowych wyzwań. Stały się bowiem bardziej pewne siebie. Skoki spadochronowe poprawiają też umiejętności komunikacyjne. Skacząc z instruktorem, musisz mu zaufać. Przekłada się to później na różne sfery życia.

Zobacz więcej podobnych postów