6 najpopularniejszych trendów w grafice komputerowej na 2020 rok
Marketing

6 najpopularniejszych trendów w grafice komputerowej na 2020 rok

Żaden projektant nie jest samotną wyspą. Niezależnie od tego, czy chętnie podążasz za nowymi trendami, czy nie, na branżę graficzną nieustannie wpływają reklamy, marketing, architektura, kultura popularna i wzorce technologiczne. Zobacz, jakie trendy będą dominować w 2020 roku.

Stonowane palety kolorów

Po latach odważnych, neonowych i jasnych kolorów używanych w milionach grafik, w tym roku będą wyglądać dużo bardziej powściągliwie. W tym roku żywe odcienie zostaną zastąpione przez stonowaną paletę barw.

Efekt 3D i realizm

Trend 3D osiągnął apogeum w 2019 roku i na pewno nie zniknie tak szybko. Dzięki możliwościom nowoczesnych technologii i oprogramowania w 2020 roku będziemy oglądać więcej niesamowitych kompozycji graficznych 3D. Co więcej, by pokazać swoją kreatywność, projektanci często łączą go z innymi realistycznymi elementami, takimi jak zdjęcia i dwuwymiarowe obiekty.

Błyszczące metale

Zastosowanie materiałów metalicznych stało się niezwykle modne w identyfikacji wizualnej i projektowaniu produktu. Z reguły ten trend wymaga minimalistycznego podejścia. Warto zauważyć, że graficy używają głównie złota. Symbolizuje luksus, klasę, elegancję i dobry gust. Efekt metaliczny można osiągnąć, stosując błyszczące elementy na matowych powierzchniach w dowolnym kolorze.

6 najpopularniejszych trendów w grafice komputerowej na 2020 rok

Zabawa z typografią

Aby tworzyć bardziej innowacyjne i nowoczesne kompozycje, graficy bawią się typografią. Eksperci przewidują, że ten trend rozwinie się w 2020 roku. Dosłownie i w przenośni! Ozdobiona pięknymi kwiatami, geometrycznymi kształtami i kreatywnymi elementami typografia artystyczna przyciągnie uwagę. Jeśli chodzi o grubość czcionki, im grubsza, tym lepiej. Masywne fronty zalewają branżę graficzną. Widzimy je w logo, na plakatach, stronach internetowych i projektach opakowaniach. Po raz kolejny litery będą ogromne. Mogą nawet wykraczać poza krawędzie kompozycji. 

Dużą popularnością cieszą się dwuwymiarowe kształty, a nawet trójwymiarowe. Półprzezroczystość w typografii jest również dość modna. W 2020 roku zobaczymy ją w różnych formach. Sekcje słów nakładających się na siebie, “podwójna typografia”, przy czym druga kopia jest przezroczysta albo półprzezroczysta na zdjęciach i innych elementach kompozycji.

Unikalny branding

Marki wiedzą, że potrzebują logo, by się wyróżnić. Jednak w 2020 roku będą myśleć poza logo i budować szerszą, bardziej kompleksową tożsamość. Zdają sobie sprawę ze znaczenia spójnego i wpływowego systemu identyfikacji marki. Zwracają uwagę na unikalny branding, obejmujący logo, wizytówkę, stronę internetową i obecność w mediach społecznościowych.

6 najpopularniejszych trendów w grafice komputerowej na 2020 rok

Wizualna imitacja cieczy

Stanie się jednym z najbardziej przyciągających wzrok trendów graficznych w 2020 roku. Ten efekt przypomina wizualną imitację różnych płynów. Trend będzie szczególnie popularny w projektowaniu stron internetowych. Elementy “płynnego” designu ma miękkie kształty, które wywołują wrażenie ruchu, ekspresji i kreatywności. Można je łączyć z angażującą animacją, odważną paletą kolorów, gradientami i półprzezroczystością.

Jeśli chcesz poznać aktualne trendy, zapisz się na szkolenia graficzne. Zapewniają niesamowity rozwój. Warto szkolić się pod okiem profesjonalnego trenera.

Zobacz więcej podobnych postów