Gabinet fizjoterapeutyczny - czy to dobry pomysł na biznes?
Przedsiębiorstwo

Gabinet fizjoterapeutyczny - czy to dobry pomysł na biznes?

Fizjoterapia jest coraz bardziej popularną metodą pomocy pacjentom, u których zdiagnozowane zostały choroby zaburzające zdolności ruchowe czy funkcjonalne. Nie tylko seniorzy, ale również i młode osoby, kierowane są przez swoich lekarzy na zabiegi fizjoterapeutyczne, jako formę leczenia uzupełnianiącego. Oznacza to, że mimo istniejących już gabinetów, rynek wciąż nie jest w pełni nasycony.

Jakie kroki należy podjąć otwierając gabinet fizjoterapeutyczny?

Przede wszystkim należy napisać biznesplan, który jasno określi założenia naszego gabinetu. Następnym krokiem jest zapoznanie się z rozporządzeniami Ministra Zdrowia, w których określone są szczegółowe wymagania na ten temat. Niezbędne jest również założenie własnej działalności gospodarczej, jak i podjęcie decyzji, czy chcemy otworzyć gabinet prywatny czy na kontrakcie z zewnętrznym płatnikiem. Gdy mamy już skonstruowane wstępne założenia naszej przyszłej działalności, należałoby zapoznać się z ofertą producentów sprzętu, w jaki planujemy wyposażyć gabinet. Jednym z wiodących i sprawdzonych producentów, którego asortyment można śmiało polecić, jest ASTAR producent aparatów dla fizjoterapeutów oraz sprzętu rehabilitacyjneg. Wykonanie wcześniejszych kroków daje nam obraz tego jakiego lokalu będziemy potrzebować. Im większa ilość sprzętów, tym więcej miejsca będziemy potrzebować na ich instalację. ASTAR - producent aparatów dla fizjoterapeutów oraz sprzętu rehabilitacyjnego, dzięki któremu możemy świadczyć usługę fizjoterapeutyczną u pacjenta lub zmniejszyć dzięki temu wymagania względem lokalu (metraż nie musi być wtedy tak duży, jak w przypadku urządzeń tradycyjnych rozmiarów).

Reasumując, jeśli stworzymy biznesplan, będziemy świadomi wytycznych Ministra Zdrowia, zaplanujemy zakres wykonywanych usług wraz z kosztem zakupu wymaganego sprzętu, a także znajdziemy odpowiedni lokal, będziemy gotowi do otwarcia swojej działalności.

Gabinet fizjoterapeutyczny - czy to dobry pomysł na biznes?

Na co należy zwrócić uwagę otwierając gabinet fizjoterapeutyczny?

Podstawą jest dobór odpowiedniego lokalu wyposażonego w podjazd dla wózków lub windę. Pomieszczenie sanitarne również powinno być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Istotne jest zapewnienie maksimum komfortu pacjentowi, a więc również przygotowanie dla niego pomieszczenia, w którym swobodnie będzie mógł przygotować się do zabiegu. Zakładanie własnej działalności gospodarczej wiąże się z koniecznością poczynienia inwestycji finansowych. Choć początkowo możemy mieć ochotę na szukanie oszczędności na każdym kroku, nie warto ich jednak szukać w sprzęcie. Zainwestowanie w urządzenia wysokiej jakości, posiadające stosowne certyfikaty, daje pewność bezpieczeństwa i komfortu ich użytkowania. Jest to inwestycja, która ma pracować na jakość wykonywanych usług, a w konsekwencji i renomę gabinetu. ASTAR producent aparatów dla fizjoterapeutów oraz sprzętu rehabilitacyjnego posiada certyfikaty oraz świadectwa jakości sprzedawanych produktów, co daje gwarancję niezawodności zakupionych urządzeń. Specjalistyczny sprzęt najnowszej technologii nie będzie generował ciągłych awarii, w związku z czym, nie czekają nas również przerwy w prowadzeniu fizykoterapii.

Zobacz więcej podobnych postów