W czym specjalizuje się firma Schultz&Larsen?
Przedsiębiorstwo

W czym specjalizuje się firma Schultz&Larsen?

Firma Schultz&larsen pochodzi z Danii. Została założona w 1919 roku w Otterup. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w produkcji karabinów i tłumików. Na początku lat dziewięćdziesiątych przedstawicielem firmy stał się Jørgen Nielsen, co sprawiło, że produkcja zaczęła mieć miejsce w trzech miejscowościach takich jak Otterup, Rask Mølle i okolice Horsens. Dziś firma ta należy do Mortena Krogha.

Historia firmy schultz&larsen

Pionierami firmy schultz & larsen byli Hans Schultz i Niels Larsen, który był zięciem Schultza. Następnie działalność trafiła pod skrzydła syna Larsena, a dokładnie Uffe Schultza Larsena. Założyciele firmy jak i ich następca zajmowali się strzelectwem olimpijskim. Najbardziej odznaczony został Niels Larsen, ponieważ w latach 1912-1924 był zdobywcą aż pięciu medali olimpijskich. Dzięki tej działalności olimpijskiej firma ta była bardziej rozpoznawalna, szczególnie karabiny przez nich produkowane cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród strzelców pochodzących z Danii.  

Firma powstała na filarach warsztatu rusznikarskiego, który był własnością Schultza od 1904 r. 6 lat później pracę w tym warsztacie zdobył Niels Larsen. Wraz z zakończeniem traktatu wersalskiego Schultz i Larsen zdobyli profesjonalny zestaw do produkcji karabinów i zaczęli początkowo produkować tylko karabiny tarczowe małego kalibru. W 20 i 30 latach firma rozpoczęła współpracę z niemiecką firmą, dla której produkowała pistolet maszynowy MP35 i lufy do karabinu maszynowego MG 15. Po latach wojny, firma skupiła się na wytwarzaniu karabinów myśliwskich i strzelb wyborowych opartych na  Mauser M 98. Na ich koncie znajduje się także konwersja karabinów celnych opracowanych na Kar 98ks.Beczki Schultz&larsen miały wpływ na rozwój karabinu brytyjskiego Swing. Firma następnie skupiła się na produkcji karabinów M5x, M60, M65, M68, M84 i M100.

Firma ta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony myśliwych. Wytwarzanie karabinów było bardzo pracochłonne i czasochłonne, co z czasem stało się nieopłacalne. Na początku lat dziewięćdziesiątych (1994r.) firma została kupiona przez Jørgena Nielsena, który połączył ją z własną działalnością. Obecnie przedstawicielem firmy Jest Morten Krogh i nie odnotowano już żadnych konotacji firmy z Nielsenem.

W czym specjalizuje się firma Schultz&Larsen?

Jaki sprzęt produkują obecnie Schultz&Larsen?

W dzisiejszych czasach firma produkuje karabiny myśliwskie oraz kompensatory, tłumiki, zestawy kluczy do tłumików itp. Jednym z podstawowych karabinów jest karabin Schultz & Larsen Tactical, który cechuje się sztywną konstrukcją, co powoduje większą stabilność. Dzięki wbudowanej szynie Picatinny ma możliwość optymalnej instalacji specjalnych montaży. Występuje w nim także bezproblemowa instalacja celowników noktowizyjnych. Karabin ten wyprodukowany został z dwóch metali, aluminium lub stali. Model aluminiowy jest nieco lżejszy od tego wykonanego ze stali, o około 400g. Innym modelem tej firmy jest  np. Sztucer Schultz & Larsen Classic DL kalibry Magnum.  To karabin, który został wyposażony w bardzo precyzyjną lufę, który zadowoli niejednego miłośnika łowiectwa.

 

 

 

Zobacz więcej podobnych postów