Dbałość o meble firmowe - czyli jak Cię widzą tak Cię piszą
Przedsiębiorstwo

Dbałość o meble firmowe - czyli jak Cię widzą tak Cię piszą

Meble tapicerowane dodają wnętrzom stylu i charakteru. Mowa tu nie tylko o domach, ale również w biurach, przechodniach czy innego rodzaju przestrzeniach publicznych. Wystrój takiego miejsca stanowi swojego rodzaju wizytówkę miejsca, toteż należy dbać, aby meble były nie tylko stylowe, ale również utrzymane w znakomitym stanie — czyste i schludne. Należy je regularnie odkurzać, jednak co zrobić gdy ulegną zabrudzeniu w wyniku częstego użytkowania lub zostaną np. czymś zachlapane? W takiej sytuacji na szczęście nie jesteśmy zmuszeni do wymiany tapicerki, lub co gorsza, całych mebli. Tapicerkę z powodzeniem można poddać czyszczeniu. To zadanie można powierzyć wyspecjalizowanym w ty firmom, które można znaleźć w sieci, wpisując np. słowa kluczowe pranie tapicerki kraków (bądź inne miasto), lub podjąć się tego zadania samodzielnie, aczkolwiek z różnymi skutkami. 

Zlecenie czyszczenia mebli tapicerowanych — czy istnieje możliwość wyczyszczenia ich na miejscu?

Dbałość o meble firmowe - czyli jak Cię widzą tak Cię piszą

Wiele firm waha się przed zleceniem czyszczenia mebli fachowcom, ponieważ obawia się kwestii transportowych — wynoszenie licznych mebli, foteli, krzeseł konferencyjnych czy sof jest zadaniem wymagającym nie tylko krzepy i czasu. Konieczny będzie również odpowiedni środek transportu, aby je wszystkie pomieścić i przewieźć co jest dodatkową komplikacją. Na szczęście, większość firm, które można wyszukać pod wspomnianym hasłem pranie tapicerki Kraków, jest mobilnych i realizuje swoje usługi z dojazdem do klienta, w siedzibie jego firmy. Fachowcy dysponują profesjonalnym sprzętem, specjalistycznymi środkami do czyszczenia różnych typów tapicerek, oraz do zabrudzeń rozmaitego typu jak również wiedzą, która pozwoli im dobrać najlepszą w konkretnym przypadku chemię, narzędzia oraz technikę czyszczenia.

Tapicerkę warto odświeżać regularnie

Z praniem mebli firmowych nie czekajmy aż do pojawienia się ewentualnych plam. Ze względów estetycznych oraz przede wszystkim higienicznych, należy poddać je czyszczeniu raz na jakiś czas. Dzięki temu materiały obiciowe przez długi czas będą prezentować się jak nowe, ewentualne niepożądane zapachy zostaną zneutralizowane (jak wiadomo, tapicerka ma skłonności do kumulowania w sobie zapachów), a niewidoczne gołym okiem zabrudzenia wnikające we włókna i stające się pożywką dla bakterii i roztoczy zostaną usunięte. 

Pranie tapicerki Kraków i inne miasta

O wizerunek firmy i jej siedziby należy dbać. Zabrudzone meble, nie zachęcają, aby na nich siadać, a co więcej nie przyczyniają się do budowania dobrego zdania. Zakup stylowych mebli do firmy, to niemała inwestycja i raczej mało kto chce, lub może pozwolić sobie na ich całkowitą wymianę. Pranie mebli tapicerowanych sprawi, że będą się one przez długie lata prezentować tak, jak zaraz po zakupie, dlatego dobrze jest mieć kontakt do sprawdzonej firmy oferującej tego typu usługi. 

Owszem, czyszczenie we własnym zakresie jest możliwe, jest jednak przede wszystkim bardzo czasochłonne i obarczone ryzykiem błędu (podchodząc do sprawy nieumiejętnie, można meblom wręcz zaszkodzić — np. spowodować rozmycie plamy, powstanie zacieków, a nawet zniszczenie materiału), a i efekty nie będą równać się z tymi, jakie mogą zapewnić fachowcy. 

Zobacz więcej podobnych postów